
TEL AVIV – Het Syrische regime zit ondanks de onlusten stevig in het zadel. Het kan nog rekenen op steun onder de bevolking. Die kan president Bashar al-Assad echter wel verliezen, waarschuwt de Israëlische Syrië deskundige Eyal Zisser.
De onlusten in Syrië breiden zich verder uit. Toch lijkt het regime-Assad geen krimp te geven. „Ik zie geen enkel teken van het uiteen vallen van de staatsapparaten”, zegt prof. Zisser. „Het regime bewaart de cohesie.”
De directeur van het Moshe Dayancentrum voor Midden-Oosten- en Afrikaanse Studies aan de universiteit van Tel Aviv wijst erop dat het leger bereid is voor het regime te vechten. „In Egypte werd een paar dagen na het uitbreken van de onrust duidelijk dat het einde van Mubaraks politieke carrière nabij was. Er was daar een duidelijke kloof tussen het leger en het politieke leiderschap. In Libië liepen veel ambassadeurs, hoge functionarissen en legerofficieren over. Dit is in Syrië duidelijk niet het geval. Tegelijkertijd slaagde het regime er echter niet in de protesten te onderdrukken.”
Lees hier verder in het RD. Zisser gaat ook in op de gevolgen voor Israël voor de protesten in Syrië.
